Menu
Sepet

İptal ve İade Koşulları

İADE KOŞULLARI

Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik durumlarda, sorunlu ürün veya ürünlerle karşılaşırsanız; paketi kesinlikle teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayınız.

 

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri ambalajını açmadan, ürünü kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden teslim tarihinden itibaren 7(yedi) gün içerisinde internet mağazamız yetkilileri ile irtibata geçerek iade edebilirsiniz. İnternet mağazamızdaki yetkililerden onay alınmadan gönderilen paketler Kargo yetkililerinden teslim alınamayacaktır. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş vb. ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

 

İade edeceğiniz ürünü; orijinal ambalajı zarar görmemiş (Üzerine koli bandı ve sticker yapıştırılmamış), kullanılmamış, hasar görmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarlarıyla birlikte faturanın alt kısmında yer alan "iade bölümü" doldurularak, orijinal faturasıyla kargo ile "gönderici öder" olarak geri göndermelisiniz. "Ücret Alıcı Ödemeli" olarak yapılan gönderimler maalesef kabul edilmemektedir. Ücret Alıcı olarak gönderilen kargolar teslim alınmış olsa dahi tüm kargo masrafları sizden tahsil edilecektir.

 

(385 Sayılı Vergi Usul Kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.) Eğer ürün kurumsal bir yere fatura edilmiş ise; iade işleminin gerçekleşmesi için, kurumun iade edilecek ürünü, kargo payı dahil edilmeden Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde düzenlenmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte ürünü göndermesi gerekmektedir. Bu işlemler uygulanmadığı takdirde iade işleminizi gerçekleştiremediğimizi bilgilerinize sunuyoruz.

Değişiminizin onaylanmasından itibaren 3 (üç) iş günü içerisinde ürün değişimi yapılarak geri gönderimi yapılacaktır. Kargonuzun teslimatı 1- 3 iş gününde yapılmaktır. Kargolama sonrası süreç www.pureextremparfum.com’ün sorumluluğunda değildir.


İptal Koşulları

 Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. Mail ile irtibatlarda gecikmeler yaşanmaktadır. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.


Kapıda ödeme tahsilat şeçeneğini kullanan müşterilerimiz kargolama süreci başladıktan sonra iptal ve iade yapmaları durumunda yada kargolarını kargo firması tarafından almamaları durumunda siparişten doğacak olan tüm kargo giderlerini ödemek zorundadır. Bu tür durumda doğacak masraflar ödenmemesi durumunda firmamız yasal işlem yapma hakkını saklı tutmaktadır.


Tüm satış platformlarından sipariş veren müşterilerimiz bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

 

whatsapp-iletisim